вересень, 2012р.

Всім фахівцям добре відомий спосіб побудови системи холодозабезпечення з використанням вторинного контуру, в якому циркулює проміжний холодоносій/теплоносій.

Розглянемо деякі практичні аспекти

За великим рахунком в системі присутні дві складові частини — обладнання та холодоносій, що циркулює в ньому. На самому початку експлуатації це — нове обладнання і новий холодоносій. Надалі обладнання старіє, холодоносій «спрацьовується», на виробництві відбуваються які-небудь позаштатні ситуації, що в результаті призводить до необхідності вивчення ситуації, що склалась.

Для початку домовимося про «поняття»:

  1. Новий теплоносій — якісний теплоносій, що не перебував в експлуатації, в якого ще не скінчився гарантійний термін зберігання.
  2. Нове обладнання — обладнання, яке не знаходилося в експлуатації.
  3. Старий теплоносій — теплоносій, який перебував в експлуатації і / або в якого закінчився гарантійний термін зберігання.
  4. Старе обладнання — обладнання, що було в експлуатації.

Пропонуємо увазі шановного читача огляд декількох найпоширеніших ситуацій

Новий хладоноситель в новому обладнанні

Самий зрозумілий варіант. Особливо слід відзначити лише, що необхідно промити систему після монтажу та перед заливкою холодоносія, щоб в нього не потрапили бруд, мастило, окалина і т. п. Промивання проводиться як просто водою, так і при необхідності хімічними реагентами. Після промивання потрібно видалити всю промивну рідину із брудом з системи, що зібрався в ній.

Старий холодоносій в новому обладнанні

Дуже рідкісний випадок. Радимо ретельно дослідити експлуатаційні характеристики холодоносія, перш ніж прийняти рішення, чи варто його заливати в нове дороге устаткування. Якщо за допомогою фільтрації, відстоювання і інших простих методів не виходить привести старий холодоносій в порядок, доцільність його використання м’яко кажучи викликає сумнів.

Новий холодоносій в старому обладнанні

Як правило такий варіант виникає при заміні старого холодоносія на новий. Новий холодоносій може бути аналогом старого, у якого завершився термін експлуатації, або мати іншу основу, як наприклад при заміні розсолу на пропіленгліколь. І в першому, і особливо в другому випадку необхідна ретельна очистка обладнання від різного роду відкладень, що накопичилися в процесі експлуатації. Існує величезна різноманітність методів і реагентів для очищення обладнання. Для отримання потрібного ефекту схема очищення повинна розроблятися індивідуально для кожного окремого випадку.

Старий холодоносій в старому обладнанні — є проблеми

Економ-варіант, коли на реорганізацію немає коштів, а ситуація вимагає втручання: необхідно як очищення обладнання, що згадується в попередньому випадку, так і очищення і коригування використовуваного холодоносія.

Як правило, потрібна тимчасова зупинка системи. Теплоносій зливається в резервні ємності і аналізується, потім приймається рішення про можливість його подальшої експлуатації. Устаткування очищується, промивається, ремонтується. Після закінчення робіт з теплоносієм і обладнанням теплоносій заливається в систему.

В даному розділі кращий варіант — проводити регулярне періодичне обслуговування працюючого обладнання. При цьому передбачається оптимізація трудових, матеріальних і тимчасових витрат.

Старий холодоносій в старому обладнанні — проблем немає

Можливо, проблеми вже є, але Ви про них ще не знаєте. Коли проблеми стануть явними, читайте попередній розділ.
Однак, ми все ж сподіваємося на кращий варіант: система працює не так давно, проблем немає, просто Ви хочете все тримати на контролі і при необхідності оперативно впливати на ситуацію. У цьому випадку варто проводити періодичний моніторинг обладнання і працюючого в ньому теплоносія. Як зробити перевірку обладнання, зможуть підказати фахівці, що проводили його монтаж.

Моніторинг теплоносія — це періодична перевірка його основних техніко-експлуатаційних характеристик. По зміні їх параметрів можна досить достовірно визначити, що відбувається в системі. Такий контроль не вимагає багато часу і витрат, але в результаті дозволяє оперативно виявити і усунути більшість проблем на етапі їх виникнення.

Як замовити

Купити теплоносій Ви зможете, звернувшись до нас будь-яким зручним для Вас способом:

За телефонами:
  • (050) 410-75-50
  • (067) 105-79-75
  • (044) 492-03-42 / 43

по електронній пошті:
sales@stron.com.ua, stronltd@gmail.com