травень, 2016г.

Основні речовини, з яких складається теплоносій, - пропіленгліколь / етиленгліколь і вода - прозорі безбарвні рідини. На практиці ж теплоносії фарбують в різні досить яскраві кольори.

Навіщо це роблять?
Причини дві.

Перша: яскравий колір свідчить про технічне призначення рідини, тим самим запобігаючи її вживання всередину - як навмисне, так і з необережності.

Друга: полегшується пошук місця протікання, що вельми актуально в технічних приміщеннях, буквально напханих апаратурою і трубопроводами.

Чи має значення колір, в який пофарбована рідина?

Якщо говорити про сучасні автомобільні антифризи, то колір є ознакою приналежності до певного класу антифризів. Для теплоносіїв / холодоносіїв промислового і побутового призначення загальноприйняті правила фарбування відсутні. Кожен виробник сам вибирає  лінійку кольорів, з якої він працює.

Як впливає фарбування на якість теплоносія?

Крім тих причин, за якими технічні рідини фарбують, колір теплоносія - характеристика швидше ергономічна та естетична, ніж якісна. Це і зрозуміло - зміст барвника зазвичай становить тисячні частки відсотка і в таких малих кількостях не може істотно впливати на фізико-хімічні характеристики теплоносія. З цієї ж причини втрата теплоносієм кольору не може прирівнюватися до втрати якості. Наприклад, в теплоносії для закритих систем цілком допустимо використовувати барвник, нестійкий до ультрафіолету. Однак якщо резерв на долівку зберігається в пластиковій світлій тарі на відкритому майданчику, то такий теплоносій може втратити колір ( «вицвісти»), зберігши при цьому свою якість.

Чи можна змішувати теплоносії різних кольорів?

Не можна змішувати теплоносії різної якості від різних виробників. А що стосується різних кольорів, то, згадавши шкільні уроки малювання, можна експериментувати як завгодно: змішавши синю і червону рідини, отримаємо фіолетову, а синя з жовтою обов'язково дадуть зелену.

Як замовити

Купити теплоносій Ви зможете, звернувшись до нас будь-яким зручним для Вас способом:

За телефонами:
  • (050) 410-75-50
  • (067) 105-79-75
  • (044) 492-03-42 / 43

по електронній пошті:
sales@stron.com.ua, stronltd@gmail.com