березень, 2018г.

 

ЩО ТАКЕ ПОКАЗНИК рН

 

рН  показник, що визначає кислотність рідини. Показник рН називають також «водневим показником», тому що його значення залежить від концентрації іонів водню в розчині.

 

На фото 1 представлена шкала значень показника рН від 0 до 14.

Нейтральний рН дорівнює 7. рН від 0 до 7 вважається кислотним, від 7 до 14  лужним.

 


фото 1.

 

 

ЧИМ ВИМІРЮЮТЬ рН

 

фото 2.

У сучасних лабораторіях рН рідини може вимірюватися приладом, який називається потенціометром. Існує більш простий ручний прилад - рН-метр (фото 2), точність якого проте істотно нижче, ніж у лабораторного потенціометра.

 

рН ТЕПЛОНОСІЯ

 

Для теплоносіїв і антифризів величина рН зазвичай знаходиться в інтервалі від 8 до 10, тобто теплоносії мають лужне середовище. Така вимога пов'язана з тим, що максимально уповільнити швидкість корозії вдається саме в цьому інтервалі рН. Досягається обумовлений рівень рН добавкою до складу теплоносія інгібіторів корозії.

При експлуатації теплоносіїв величина рН поступово зменшується. Згодом інгібітори корозії «спрацьовуються» і середовище з лужного стає спочатку нейтральним, а потім кислотним. При виявленні зменшення рН необхідно внести в контур додаткові інгібітори корозії, що відновить рівень рН теплоносія і не дасть розвиватися корозійним процесам.

Як замовити

Купити теплоносій Ви зможете, звернувшись до нас будь-яким зручним для Вас способом:

За телефонами:
  • (050) 410-75-50
  • (067) 105-79-75
  • (044) 492-03-42 / 43

по електронній пошті:
sales@stron.com.ua, stronltd@gmail.com