лютий, 2019

Найточніший метод визначення температури кристалізації теплоносія - випробування в лабораторних умовах. Однак, така можливість не завжди є.

Існує можливість оперативно оцінити (виміряти приблизно) температуру кристалізації теплоносія за допомогою приладу, який називається рефрактометром (рис.1). Власне кажучи, вимірює цей прилад показник заломлення - оптичну характеристику. Знаючи, як пов'язаний цей показник з температурою кристалізації для конкретної речовини, виробник рефрактометра будує шкалу, по якій користувач і отримує приблизне значення температури кристалізації (рис.2).

(рис.1)

(рис.2)

Проводиться вимір в наступному порядку: краплю досліджуваної рідини наносимо на предметне скло рефрактометра, потім дивимося в окуляр і фіксуємо отримане значення.

При використанні рефрактометра слід враховувати один важливий нюанс: вимірювання можна проводити тільки будучи впевненим у продукті, який тестуєшь. Тобто, в нашій темі - пропіленгліколевий розчин (ліва шкала окуляра) або етіленгліколевий розчин (права шкала). Ні для яких інших продуктів значення вірними не будуть.

Потрібно також розуміти, що в разі тестування теплоносія (холодоносія, антифризу), показання будуть трохи змінені присутніми в складі добавками (інгібіторами корозії і т.д.).

На показання рефрактометра впливає також температура рідини.

Словом, рефрактометр - відмінний помічник для оперативної оцінки температури кристалізації.

Як замовити

Купити теплоносій Ви зможете, звернувшись до нас будь-яким зручним для Вас способом:

За телефонами:
  • (050) 410-75-50
  • (067) 105-79-75
  • (044) 492-03-42 / 43

по електронній пошті:
sales@stron.com.ua, stronltd@gmail.com