Утилізація

Ситуація з утилізацією гліколевих продуктів на сьогоднішній день складна.
Перш за все потрібно відзначити, що всі дії, пов’язані з відходами, ліцензуються. Тобто організація, яка бере ваш холодоносій на утилізацію, повинна мати діючу державну ліцензію на збір, перевезення, зберігання, утилізацію небезпечних відходів даного виду. При укладанні договору копія ліцензії є обов’язковою!
Утилізація гліколей має на увазі їх спалювання або захоронення. Для цього організація повинна мати спеціальні печі або ж полігони. На практиці це відбувається вкрай рідко і процес в більшості випадків зводиться до збирання та складування бочок і ємностей з відпрацьованими рідинами.

На наш погляд можливий наступний вихід: враховуючи, що гліколеві рідини — продукти довгоживучі (при уважному ставленні), стан кожного продукту має сенс систематично моніторити (аналізувати) і час від часу робити «техобслуговування» (коригувати), доводячи його характеристики до потрібного експлуатаційного рівня. Таким чином, економляться кошти, а складне питання утилізації відсувається на неосяжне майбутнє.

Дивіться також:

Аналіз та моніторинг

Коригування теплоносіїв